понеділок, 30 березня 2015 р.

7-13 березня 2015 року. Міжнародні зустрічі та лекції.

З  сьомого по  тринадцяте березня 2015 року, на запрошення  адміністрації  Академії фінансів і бізнесу  Університет Вістула  - Республіка Польща та ряду науково – освітніх, громадських та бізнесових організацій  - Федеративна республіка Німеччина ,  перебувала українська делегація у складі : Директора інституту державної служби і місцевого самоврядування  НАДУ при Президентові України, завідуючого кафедри політичної аналітики і прогнозування професора - Сергія Телешуна , професора КНУ ім. Т.Г. Шевченка - Володимира Сергійчука, Генерального директора україно – турецького  культурного центру «Сяйво» - Гьокхана Деміра.

Сергій Телешун виступив з лекціями для представників громадських, політичних та бізнесових організацій Варшави. Особливий інтерес до лекцій проф. С.Телешуна ( тема лекцій: «Українська криза: локальні та глобальні виклики, новий світовий порядок»)  виявила професура варшавських вузів, дипломати та представники влади. Відбулися багатогодинні перемовини з представниками Університету Вістула де піднімалися питання щодо інтелектуальної співпраці між  Україною і Польщею,  налагодження економічної та освітньої співпраці у зоні Балто – Черноморського і Середземноморського  регіонів, поточної політичної і економічної ситуації у різних країнах Євразійського континенту. Перед студентами  університету з лекцією  «Міжнародна культура і діалог» виступив проф. В. Сергійчук.  Наступний раунд переговорів , виступів і конференцій проходив у Берліні.  Зустрічі відбулися з представниками молодіжних, наукових, етнічно – культурних  і релігійних організацій, бізнес асоціаціями та представниками парламентських ЗМІ  країн Євросоюзу.  Особливо цікаві  перемовини сталися у освітньо – культурному центрі Шпандау.  На порядку денному стояли питання війни і миру,   ефективної співпраці між нашими державами та якісного діалогу між народами.




понеділок, 23 березня 2015 р.

18 березня 2015 р. в Дипломатичній академії України відбувся ІІІ Міжнародний молодіжний форум «Глобалізаційні виклики і багатостороння дипломатія»

3
18 березня  2015 року відбувся ІІІ Міжнародний молодіжний форум «Глобалізаційні виклики і багатостороння дипломатія», організаторами якого виступили Дипломатична академія Україна при МЗС України та Міністерство закордонних справ України.
У рамках Міжнародного молодіжного форуму було проведено дві конференції: Міжнародна молодіжна наукова конференція «Удовенківські дипломатичні читання», яка була присвячена пам’яті Геннадія Йосиповича Удовенка, та Міжнародна науково-практична конференція «Україна в глобальному світі: витоки конфлікту і шляхи його подолання».
Роботу Форуму відкрив Ректор Дипломатичної академії України Микола КУЛІНІЧ. З вітальним словом до учасників звернулися Заступник Глави Адміністрації Президента України Дмитро ШИМКІВ, Голова Представництва Європейського Союзу в Україні Ян ТОМБІНЬСЬКІ; Заступник Міністра молоді та спорту України з питань європейської інтеграції Микола МОВЧАН; Міністр закордонних справ України (2007-2009) Володимир ОГРИЗКО; Генеральний секретар Організації за демократію та економічний розвиток – ГУАМ Валері ЧЕЧЕЛАШВІЛІ; Головний редактор газети «ДЕНЬ» Лариса ІВШИНА; Директор Інституту державного управління та місцевого самоврядування Національної академії державного управління при Президентові України Сергій ТЕЛЕШУН.
У роботі Міжнародної молодіжної наукової конференції «Удовенківські дипломатичні читання» взяла участь та поділилася своїми спогадами з присутніми дружина Г.Й. УДОВЕНКА Діна Григорівна БУТЕНКО.
Участь у роботі Форуму взяли понад двісті студентів, слухачів, аспірантів, дипломатів, вчених, експертів та викладачів провідних вищих навчальних закладів України, а також закордонних вищих навчальних закладів.
У робочих групах було заслухано виступи ветеранів дипломатичної служби, відомих українських науковців, політиків, представників наукової молоді, слухачів Академії та кращих студентів вищих навчальних закладів. Форум став ефективною платформою для поглиблення міжнародної молодіжної взаємодії, обміну інформацією та професійним досвідом.

Програма Форуму






 
  

четвер, 19 березня 2015 р.

У Дипломатичній академії обговорили виклики, які постали перед Україною

Ігор САМОКИШ, «День». Фото Руслана КАНЮКИ, «День»
18 березня, 2015 - 19:34
 
«Потужна дипломатія – сильна країна»
18 березня в стінах Дипломатичної академії України відбувся ІІІ Міжнародний молодіжний форум «Глобалізаційні виклики і багатостороння дипломатія». На фоні російської анексії Криму та агресії, яка продовжується, це важлива і своєчасна подія, участь в якій взяло близько 200 осіб. Серед них — дипломати, представники влади, вчені, експерти і студенти.
Головний редактор газети «День» Лариса Івшина та директор Інституту державного управління та місцевого самоврядування Національної академії державного управління при Президентові України Сергій Телешун стали одними зі спікерів на відкритті ІІІ Міжнародного молодіжного форуму «Глобалізаційні виклики і багатостороння дипломатія».
За словами організаторів, мета Форуму — створити платформу для розвитку міжнародної молодіжної співпраці, обміну інформацією та досвідом. Окрім цього, учасники обговорили питання позиціювання України в світі, а також геополітичні та геоекономічні виклики, які постали перед нашою країною. Окремим акцентом, про який говорили учасники Форуму — розбудова сучасної української дипломатії.
Генеральний секретар Організації за демократію та економічний розвиток (ГУАМ) Валерій Чечелашвілі: «У 2008 році міністр Лавров заявив, що принцип територіальної цілісності є незаперечним. Виняток, як він казав – Грузія, яка була покарана за спробу «геноциду осетин і абхазців». Багато хто тоді зітхнув із полегшенням, а ми намагалися пояснити, що російська політика по відношенню до Грузії не виняток, а екстремальний прояв політики до сусідів. Тепер ця екстремальність проявляється в Україні». 
«На паритетній основі у цьому форумі беруть участь не тільки молоді студенти, але й наші науковці, викладачі, ветерани дипломатії і діючі дипломати. Ми спеціально підбирали склад учасників, щоб він був 50/50, щоб був не тільки зв’язок поколінь, а зв’язок єдності, стратегії, поглядів», — прокоментував «Дню» перебіг Форуму ректор Дипломатичної академії Микола КУЛІНИЧ. Окремо він відзначив і газету «День», яка є не просто осередком, але й «лідером суспільної думки, навколо якої гуртується українська еліта».
Екс-міністр закордонних справ України Володимир Огризко
На думку генерального секретаря Організації за демократію та економічний розвиток (ГУАМ) Валерія ЧЕЧЕЛАШВІЛІ, виклики, які постали перед Україною, «дуже важкі». «Але подолавши їх, Європа разом з Україною стане сильнішою», — говорить він. Пан Валерій також провів паралелі між російською агресією в Україні та Грузії.
Окрім представників влади, дипломатів, послів, експертів і вчених, на заході було багато і слухачів Дипломатичної академії, а також студентів інших університетів Києва та України.
За його словами, «сп’яніння успіхом» від анексії територій закінчиться, а похмілля «буде важким». «Досвід показує, що міжнародні домовленості з РФ, м’яко кажучи, не дуже надійні. Кожен присутній в цій залі може підрахувати з десяток таких договорів, як раптом перетворювали на порожній папірець», — наголосив він.
Лариса Івшина: «На нашій стороні надзвичайно потужний союзник – історична правда. Якщо ми зуміємо скористатися цим, навчимо молодь цим користатися, то нас ніхто не зсуне з нашої історичної матриці»
На Форумі усі присутні мали можливість збагатитися інтелектуально й почитати «День»
Заступник голови Адміністрації Президента України Дмитро ШИМКІВ закликав майбутніх дипломатів приєднатися до урядової команди і працювати на благо країни. «Новій Україні потрібні люди, які будуть домовлятися і захищати українські інтереси, записані в міжнародних угодах на дипломатичному та політичному рівнях», — звернувся він англійською мовою до присутніх.
Ректор дипломатичної академії Микола Кулініч відзначив, що поки що Україна один на один з «брутальним викликом», який кинула Росії всьому цивілізаційному людству. «Це – порушення всіх існуючих норм, правил і законів поведінки, які існують в договорах міжнародного права. Захід жахнувся від цього... Але ми поступово справляємося з цим», – відзначив він
Пан Шимків також підкреслив, що зараз потрібна  абсолютно відмінна ментальність та підхід, які б містили «цінності, які захищали українці на Майдані». А за допомогою молоді, за його словами, в Україні буде потужна дипломатія, а отже — й сильна країна.
Заступник голови Адміністрації Президента Дмитро Шимків: «З вашою допомогою, – звернувся він до слухачів Дипакадемії. – В Україні буде сильна дипломатія. З нетерпінням чекаю на співпрацю з вами! Ви потрібні новій Україні!»
На відкритті Форуму виступила і головний редактор газети «День» Лариса ІВШИНА. Вона представила книжкові новинки та ініціативи видання, а також поділилася враженнями від останніх подій.
Микола Кулінич та  Валерій Чечелашвілі
«Увага дипломатів до газети мене завжди стимулювала, бо це — найбільш кваліфіковані читачі, яких можна тільки побажати. Це планка, до якої варто було дотягнутися», — підкреслила пані Лариса. — «На наших очах розгорається небачена битва не лише за нафту, газ та ресурси, а за місце в історії. Росія давно поставила собі мету виштовхнути нас з цивілізаційного простору і посісти там наше місце».
Студентка КНУ ім. В.Гетьмана Ірина Миколаєнко та інтерн-стоматолог Академії післядипломної освіти ім.Шупіка Тетяна Корнієнко з цікавістю прослухали виступи експертів і професіоналів. Окремо дівчат зацікавили й книжкові проекти «Дня» про які вони дізналися від головного редактора газети
У рамках Форуму також відбулися дві конференції — «Україна в глобальному світі: витоки конфлікту і шляхи його подолання», а також «Удовенківські дипломатичні читання». Остання — присвячена Геннадію Удовенку — колишньму міністру закордонних справ, 52-му президенту Генеральної Асамблеї ООН.

пʼятниця, 6 березня 2015 р.

Нужны ли иностранцы в правительстве? Мнения экспертов

24 февраля 2015, 11:16
По инициативе системы народного контроля «Слово и Дело» состоялась первая закрытая экспертная дискуссия, посвященная теме последствий привлечения иностранных специалистов к проведению реформ в Украине.
Что именно думают о «чиновниках-варягах» эксперты – в блиц-итогах.
Политолог Ярослав Телешун
«Не важно кто, главное – чтобы это было эффективно. На западе очень часто общество разделяют на креативщиков, то есть тех, кто может что-то предложить и тех, кто не может. Поэтому, если приглашены специалисты смогут обеспечить принятие нужных решений, которые принесут результат, думаю, их рождения или паспорт совсем не будут иметь значения». 
Доцент кафедры политической аналитики и прогнозирования Национальной академии государственного управления при Президенте Украины Юрий Саух
«У нас нет достаточной мотивации. Мы не сформировали единую нацию. И что хуже всего, у нас отсутствует в мышлении на сегодня будущее, как цель, метапроект. Мы не проектируем себя в будущее. Поэтому проблема даже не столько в грузинских специалистах или отечественных кадрах, проблема в глубинных социально-философских, онтологических основах функционирования украинской государственности и украинского общества». 
Политолог Александра Решмедилова
«Мы находимся в такой ситуации, когда нет права на ошибку. И учитывая то, что у нас нет прямого варианта решения проблемы, все средства на этапе их поиска могут быть приемлемыми».

Политолог Алексей Якубин
«Мы пригласили иностранцев, а карты реформ все равно нет. Ведь родиться она может только здесь. И не через 20 или 30 лет. А уже сейчас. Именно поэтому мне кажется, что у них ничего не получится. Ведь для реальных изменений нужно изменение институциональных правил, а понимание как это делать у нынешнего правящего класса нет».
Политический обозреватель информационного портала «Слово и Дело» Александр Радчук
«Проблема украинцев в том, что мы не воспринимаем негативные истории. У нас нет традиции использовать негативный опыт. Например у японцев, топ-менеджером ведущей компании не будет назначен человек, который не имеет отрицательного опыта. Ведь тогда человек не понимает, как надо вести себя в негативной ситуации. Следовательно, надо учиться на разных собственных опытах».
Директор исследовательских программ Международного информационно-аналитического центра «Россия – Украина» Александр Федута
«Карту реформ иностранцы могут сформировать, но исключительно в том случае, если им поставлена такая задача. Однако Украина, как государство, так и не смогла этого сделать».
Адвокат Александр Готин
«Во главе любых реформ должны быть ответственные и компетентные люди. Ведь реформы можно проводить двумя путями: интенсивно и экстенсивно. Если приглашать компетентных, тогда изменения будут интенсивные, а их результатов можно будет ожидать уже в кратчайший период».
Политический эксперт аналитической группы «Левиафан» Валентин Гладких
«Этот Кабмин – является правительством самоубийц. Все эти люди обречены. Их политическое будущее – пенсия в лучшем случае. Поскольку все реформы начинаются с того, что ломается социальная система, которая существует. Поэтому иностранцев можно назвать «санитарами леса», которые сейчас должны сделать одну работу, а после того как они уйдут, придут другие специалисты, которые должны будут продолжить и наращивать сделанное».